Porady

Modrzew syberyjski

Modrzew syberyjski

Wybierz praktyczne i estetyczne drewno:

Istnieją gatunki drzew, rosnące w miejscach o nieprzyjaznym klimacie. Jednym z nich jest modrzew myberyjski, który rośnie na mroźnej Syberii, co dowodzi jego niezwykłej wytrzymałości. Nie dziwi zatem, że cechujące się taką samą wytrzymałością deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego, cieszą się dużą popularnością

Jednak deska tarasowa modrzew syberyjski to nie tylko doskonałe parametry techniczne. Drewno pozyskiwane z modrzewi syberyjskich może mieć bardzo zróżnicowane barwy, takie jak kolor złocisto-miodowy, brunatnoczerwony lub srebrzystoszary. Wszystko to sprawia, że modrzew jest chętnie wykorzystywany w przemyśle stolarskim również ze względu na walory estetyczne.

Deski tarasowe modrzew syberyjski – czemu warto?

Jeśli chodzi o modrzew syberyjski taras to jedna z tych konstrukcji, do których budowy drewno to jest wykorzystywane najczęściej. Taras z modrzewia syberyjskiego w Krakowie to sposób na egzotyczną estetykę w stolicy Małopolski. Ponadto otrzymujesz wysokiej jakości, trwałą konstrukcję, która przetrwa wiele lat, niezależnie od warunków atmosferycznych. Polski klimat jest zdecydowanie łagodniejszy, niż klimat syberyjski, a co za tym idzie – modrzew syberyjski doskonale sprawdzi się jako materiał służący do tworzenia zewnętrznych konstrukcji.

Deski tarasowe modrzew syberyjski mogą zostać wykorzystane do stworzenia tarasów o różnych kształtach i wielkościach. Drewniane konstrukcje są stosunkowo łatwe w montażu, a dodatkowo nie wymagają skomplikowanych czynności konserwacyjnych i pielęgnacyjnych. Z tego powodu wiele osób decyduje się na drewniane tarasy, które łatwo dopasować do bryły domu, tworząc spójną, harmonijną całość. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru drewna, projektu, konserwacji itd., skontaktuj się z fachowcem z naszego zakładu stolarskiego. Posiadamy drewno modrzew syberyjski w Krakowie. Służymy wykonaniem i doradztwem.