Deski dębowe Gajewski Podłogi drewniane

Dębowe deski podłogowe to nie tylko trwałe rozwiązanie, ale także estetyczne, które dodaje charakteru każdemu pomieszczeniu. Odkryj szeroki wybór podłóg dębowych dostępnych w różnych odcieniach i wykończeniach, które pozwolą Ci stworzyć unikalny i przyjemny dla oka wystrój wnętrza.

Veinne-deska-podlogowa-drewniana

VIENNE

klasa: select

Deska dębowa lakierowana

Naturalna kolorystyka, nierównomierne usłojenie, małe sęki do 10mm, bez bieli, cętki błyszczowe

VIENNE BIANCO

klasa: bianco

Deska dębowa lakierowana

Zróżnicowana kolorystyka drewna, nierównomierne usłojenie, biel do 50% klepki, małe sęki,cętki błyszczowe

VIENNE RUSTIC

klasa: rustic

Deska dębowa lakierowana

Zróżnicowana kolorystyka i usłojenie drewna, biel krawędziowa, sęki do 50mm szpachlowane, popękania

Maja Old Super Rustic

MAJA SUPER RUSTIC

klasa: super rustic

Deska dębowa olejowana

Zróżnicowana kolorystyka i usłojenie drewna, biel krawędziowa, sęki powyżej 50mm szpachlowane, popękania

SAARA OLD

klasa: Super Rustic

Deska dębowa naturalna, olejowana

Zróżnicowana kolorystyka i usłojenie drewna, biel, sęki powyżej 50mm szpachlowane, popękania

sahara-old

SAHARA OLD

klasa: Super rustic

Deska dębowa podwędzana, olejowana

Zróżnicowana kolorystyka i usłojenie drewna, biel, sęki powyżej 50mm szpachlowane, popękania

MAJA BIANCO

klasa: Bianco

Deska dębowa olejowana

Zróżnicowana kolorystyka drewna, nierównomierne usłojenie, biel do 50% klepki, małe sęki,cętki błyszczowe

deska-debowa -eufrat-bianko

EUFRAT BIANCO

klasa: Bianco

Deska dębowa wędzona, lakierowana

Zróżnicowana kolorystyka drewna, nierównomierne usłojenie, biel do 50% klepki, małe sęki,cętki błyszczowe

Podłogi Okrętowe Drewno w Łazienkach

Aranżację łazienki warto urozmaicić drewnem. Najczęściej decydujemy się na podłogę drewnianą, chociaż modne stają się również wykończenia ścian drewnem , które nadają wnętrzu ekskluzywny „ciepły” charakter.

Gatunki drewna do łazienki: Teak i Merbau to gatunki drewna, które bezproblemowo można zastosować w łazience.

Wykończenie podłogi drewnianej w łazience:

    • podłoga okrętowa - system Yachting (Sika) – to nowoczesny system montażu podłogi w ekskluzywnych łazienkach. Deski zostają wyfrezowane a następnie przyklejone na całej powierzchni do podłoża, klejem o odpowiedniej wytrzymałości i elastyczności. Powstałe po frezowaniu kanały zostają zagruntowane i wypełnione elastycznym uszczelniaczem, my stosujemy Sikaflex (do wyboru kolor brązowy, czarny). Całkowite utwardzenie gumy trwa kilka dni, po tym czasie przystępujemy do końcowej obróbki mechanicznej powierzchni (szlifowanie i polerowanie) a następnie nakładamy olej. 
    • tradycyjny montaż podłogi – deski, parkiet lub mozaika avangarde zostają przyklejone elastycznym klejem do podłoża, poddane końcowej obróbce mechanicznej a następnie zaolejowane.

Ułożone w łazience drewno należy zabezpieczyć olejem, gdyż nasyca on pory drewna i mikrozagłębienia, dzięki czemu woda i para wodna nie wnikają w głąb drewna. Drewno zabezpieczone olejem jest matowe i antystatyczne, zachowuje swą strukturę wyczuwalną bosą stopą lub dotykiem dłoni oraz głębię barw. Poza tym podłogę olejowaną można odnawiać fragmentarycznie, zniszczone miejsce wystarczy lekko zatrzeć i nanieść nową warstwę oleju. Podłoga taka wymaga okresowej konserwacji, co możemy wykonać sami lub zlecić firmie.

Uzupełnienim podłogi drewnianej może być ściana wykończona drewnem, szafki, blaty bądz inne elementy wykończeniowe, nadające wnętrzu ciepły i nowoczesny charakter.

Tradycyjny parkiety i podłogi z drewna krajowego - surowe

Pragniemy przedstawić Państwu ofertę parkietu i desek z drewna krajowego. Parkiet lity, surowy wykonany jest z najwyższej jakości sezonowanego drewna, pochodzącego z polskich lasów. Parkiet wykonany jest zgodnie z najwyższymi normami jakościowymi, w zakładzie produkcyjnym o nowoczesnej lini produkcyjnej. Klepka wykonana jest na pióro-wpust. Polecamy pełen zakres usług parkieciarskich.

Parkiety tradycyjny przeznaczone do cyklinowania i olejowania bądź lakierowania

Dąb to gatunek drewna najchętniej wykorzystywany w nowoczesnym jak i tradycyjnym wnętrzu. W ofercie posiadamy zarówno parkiety jak i deski dębowe. Podłogi dębowe możemy wykończyc zarówno lakierem jak i olejem oraz nadać im kolor. Możemy uzyskać jasność wnętrza montując podłogę bieloną jak i nadać wnętrzu charakteru poprzez żonglowanie szeroką gamą kolorystyczną. Dąb swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim twardości i stabilności.

Podłoga wykonana z dębu czerwonego wprowadzi do wnętrza ciepły klimat. Solidność dębu i piękny odcień czerwieni schowany w formie parkietu z pewnością przez wiele lat będzie królował w Twoim domu. Parkiet z dęba czerwonego idealne sprawdzi się w pomieszczeniach, które wymagają subtelnego ocieplenia.

Podłoga wykonana z dęba wędzonego daje wspaniały efekt drewna z niepowtarzalnym kolorytem. Nada wnętrzu charakteru i nowoczesności. Dreewno dębowe podanne specjalnej obróbce nabiera ciemnego kolor. Kolor ten jest nie tylko powierzchowny jak przy podłogach barwionych ale występuje w całej objętości deski. Parkiet z dęba wędoznego przeznaczony jest dla osób nie bojących się oryginalności.

Podłogi jesionowe to nowoczesne i stylowe wykończenie każdego wnętrza. Wprowadzą jasność i przejrzystość w każdym wnętrzu oraz nadadzą podłodze unikatowy klimat. Ze względu na duże zróżnicowanie kolorystyczne parkiet jesionowy oczaruje szerokim wachlarzem barw.

Parkiet z jawora to podłoga z drewna krajowego charakteryzująca się trwałością. Podłoga wykonana z jawora cechuje się przede wszystkim unikatowym jasnym kolorem z pięknymi brązowymi słojami, nadajćymi charakter każdemu wnętrzu.

Podłoga bukowa to subtelnośc i tradycja. Parkiet bukowy położony w naszym pomieszczeniu to stopniowane kolory od jasnych żółci po brązy. Przeznaczony dla koneserów litych podłóg drewnianych. Parkiet bukowy charakteryzuje się wysoką twardością, dzięki czemu jest chetnie wybierany na podłogi.

Dla oszób szukających podłóg nadających ciepło wnetrzu idealnym wyjściem będzie lity parkiet z akacji parzonej, charakteryzujący się ciepłą czerwoną barwą.
Z pewnością będzie on elementem wnętrza, który przykłuje uwagę niejednego gościa, docieniającego solidność podłóg drewnianych.

Parkiet z brzocy to idealny wybór dla osób poszukujących jasnych podłóg i ceniących sobie naturalność. Ze względu  na to, że brzoza nie jest wysokiej twardości parkiet najchętniej wybierany jest do sypialni, gdzie również ze względu na kolorystykę nadaje przytulności.

Parkiet z czereśni to wykończenie wnętrza, nadające ciepło, ze względu na czerwoną barwę podłogi. Idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz i zaspokoic gusta najbardziej wybrednych  poszukiwaczy podłóg drewnianych.

Deski dębowe Abaro

Podłogi drewniane lite, seria ABARO, to produkty w najwyższej jakości o niepowtarzalnym wyglądzie i stylu, tworzone z pasją i zaangażowaniem, wyróżniające się unikalnym wyglądem, bogatym wzornictwem oraz szerokim wachlarzem barw i wymiarów. Do produkcji wykorzystywane jest tradycyjne drewno dębowe i jesionowe, które charakteryzuje się wyjątkową trwałością, wytrzymałością i odpornością na ścieranie.

Kolorystyka serii podłóg litych ABARO

Deski lite dębowe ABARO występują w dwóch klasach:

RUSTICAL
Deski o mocno zróżnicowanej barwie i strukturze, dowolnym układzie słoi, dopuszczalne sęki zdrowe do 75mm, wypadające do 50mm. Ubytki i pęknięcia uzupełniane masą szpachlową. Dopuszczalny błyszcz, biel krawędziowa oraz sporadycznie występujący rdzeń. Pęknięcia czołowe, powierzchniowe i piorunowe dopuszczalne. Możliwe nieznaczne ubytki w masie szpachlowej. Zgodnie z normą DIN 280 , 3% deszczułek w partii może wystąpić w klasie niższej. Brak śladów po owadach drzewnych.

PRIME
Deski o naturalnej, zróżnicowanej barwie i strukturze drewna, dowolnym układzie słoi, dopuszczalne sporadycznie występujące sęki szpilkowe oraz sęki zdrowe, zrośnięte do 8 mm, dopuszczalny błyszcz, brak innych wad i bieli. Zgodnie z normą DIN 280 , 3% deszczułek w partii może wystąpić w klasie niższej.

Zapoznaj się z dokumentacją producenta: https://abaro.pl/do-pobrania/

Podłogi z Drewna Egzotycznego

Parkiet i deski lite z drewna egzotycznego stanowią podstawowy element wyposażenia współczesnego wnętrza. Niepowtarzalny wygląd i bardzo dobre właściwości użytkowe, sprawiają że jest to podłoga dla każdego.

W ofercie posiadamy zarówno surowe jak i lakierowane lite podłogi egzotyczne w postaci:

Lite parkiety i deski egzotyczne, surowe możemy wykończyć lakierem lub olejem, nie posiadają one mikrofazy

Lite podłogi egzotyczne lakierowane są bradzo trwałe, wykończone kilkoma powłokami lakieru nakładanego przemysłowo, odpornego na ścieranie i utwardzonego UV.

Deski i parkiety egzotyczne, drewniane i lakierowane posiadają mikrofazę, która nadaje podłodze egzotycznej wyjątkowy charakter.

Posadzki wykończone fabrycznie mogą być odnawiane, cyklinowane i lakierowane.

Bogaty wybór gatunków i wymiarów pozwolą zaspokoić każdego klienta. Polecamy pełen zakres usług parkieciarskich, od pomiaru wilgotności wylewek, po klejenie parkietu i desek, cyklinowanie, olejowanie, lakierowanie parkietu jak i renowację podłóg egzotycznych drewnianych.

Bambus

Bambus pozyskujemy z pustych w środku łodyg traw. Trawa bambusa jest bardzo wysoka, może osiągać 30 cm średnicy i aż 40 metrów wysokości. Jego twardość jest o ok. 30% większa od najtwardszych gatunków drewna takich, jak dąb czy klon. Występuje głównie w rejonie południowo-wschodniej Azji. Bambus ma niepowtarzalną strukturę i bursztynową barwę, którą można zmienić poddając podłogę bambusową odpowiedniej obróbce termicznej, wygrzewanie, w swojej ofercie posiadamy: - bambus naturalny - bambus karmelowy - bambus cynamonowy Jeżeli chodzi o formę klejenia, wyróżniamy: - bambus horyzontalny - szerokie lamelki - bambus wertykalny - wąskie lamelki - bambus prasowany - struktura rozmyta Proces prasowania bambusa, czyli obróbka pod wpływem wysokiego ciśnienia zdecydowanie polepsza właściwości techniczne podłogi bambusowej, staje się ona znacznie twardsza niż podłoga bambusowa horyzontalna lub wertykalna

Merbau

Charakterystyczne dla drewna Merbau jest, że niektóre z naczyń wypełnione są żółtym, połyskującym pyłem, który pod przeźroczystymi powłokami malarsko-lakierniczymi do złudzenia przypomina misternie wykonane złote inkrustacje w kształcie drobnych pasemek. Drewno Merbau wzbogacone jest więc przez naturę w delikatne złocenia. Kolorystyka i właściwości mechaniczne drewna Merbau szczególnie predysponują je do wyrobu ekskluzywnych podłóg i parkietów w pomieszczeniach reprezentacyjnych w budynkach użyteczności publicznej i domach prywatnych. Głęboki brązowy kolor drewna rozjaśniony złotymi cętkami podkreśla dostojność miejsca i doskonale współgra z nowoczesnym wyposażeniem. Jednocześnie ciemna barwa nawierzchni maskuje ewentualne zabrudzenia i zarysowania. Dzięki temu podłoga dłużej zachowuje pełne walory estetyczne, tym bardziej, że drewno Merbau posiada wyjątkową stabilność wymiarową i jest twarde, a więc bardzo odporne na ścieranie i wgniecenia.

Merbau

Charakterystyczne dla drewna Merbau jest, że niektóre z naczyń wypełnione są żółtym, połyskującym pyłem, który pod przeźroczystymi powłokami malarsko-lakierniczymi do złudzenia przypomina misternie wykonane złote inkrustacje w kształcie drobnych pasemek. Drewno Merbau wzbogacone jest więc przez naturę w delikatne złocenia. Kolorystyka i właściwości mechaniczne drewna Merbau szczególnie predysponują je do wyrobu ekskluzywnych podłóg i parkietów w pomieszczeniach reprezentacyjnych w budynkach użyteczności publicznej i domach prywatnych. Głęboki brązowy kolor drewna rozjaśniony złotymi cętkami podkreśla dostojność miejsca i doskonale współgra z nowoczesnym wyposażeniem. Jednocześnie ciemna barwa nawierzchni maskuje ewentualne zabrudzenia i zarysowania. Dzięki temu podłoga dłużej zachowuje pełne walory estetyczne, tym bardziej, że drewno Merbau posiada wyjątkową stabilność wymiarową i jest twarde, a więc bardzo odporne na ścieranie i wgniecenia.

Iroko

Iroko pod wpływem działania powietrza i słońca ciemnieje przyjmując fascynujący, złocisto-miodowy kolor. Drewno to charakteryzuje się znaczną stabilnością wymiarową, co jest szczególnie istotne przy wykorzystaniu tego drewna na materiały podłogowe. Dodatkowe właściwości Iroko predysponują je do pracy w kontakcie z wodą. Z tego powodu podłoga z tego drewna z pewnością spełni swoje funkcje w łazience czy kuchni. Przez wiele lat użytkowania takiej podłogi możemy cieszyć się jej trwałością i niegasnącym urokiem.

Doussie

Doussie (Lingue) to ten rodzaj drewna egzotycznego, który nadaje pomieszczeniom ciepły i niepowtarzalny wygląd. W jego barwie zawarty jest blask tropikalnego słońca, który rozbudza wyobraźnię - nie bez przyczyny nazywane jest królewskim drewnem. Bogaty wygląd wzorzystego podłoża z drewna Doussie podkreśla charakter i elegancję pomieszczeń. Niewielkie wartości skurczów w kierunku stycznym i promieniowym świadczą o małej tendencji drewna do paczenia się i pękania.

Kempas

Kempas ze względu na swój kolor potocznie nazywany jest "Perłowym Mahoniem". W rzeczywistości miewa wiele kolorów od jasnoróżowego do ciemnowiśniowego. Najczęściej jednak przybiera odcień ciemnoróżowo-jasnoczerwony i podobnie jak Doussie określany jest jako gatunek o ciepłej, a nie ciemnej barwie, o spokojnej, a nawet słabo widocznej strukturze drewna. Ze względu na połączenie walorów estetycznych z odpornością na ścieranie jest on szczególnie predystynowany do produkcji materiałów podłogowych, w tym pracujących w trudnych warunkach użytkowych.

Ipe / Lapacho

Ipe - Diamentowy orzech. Drewno o naturalnej, głębokiej barwie od oliwkowo-brązowej do czarno-brązowej, często z jaśniejszymi lub ciemniejszymi smugami. Lapacho często przyjmuje także odcień ciemnoczerwony, niespotykany w drewnie drzew ze strefy umiarkowanej. Twardość tego drewna, jak i stabilność, jest wyjątkowo wysoka, co jest szczególnie cenną właściwością przy wykorzystaniu na materiały podłogowe. Ponadto jest bardzo odporne na atak przez grzyby i owady. Wykazuje również niezwykłą odporność ogniową. Często stosowany na zewnętrz.

Jatoba

Drewno Jatoba, nazywane czasem diamentową wiśnią (diamont cherry), pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. W porównaniu z krajową wiśnią jej drewno jest rzeczywiście "diamentowo" twarde. Drewno to jest bardzo trwałe i posiada dużą naturalną odporność. Ze względu na swe korzystne właściwości wytrzymałościowe oraz dekoracyjny rysunek znajduje szerokie zastosowanie. Naturalne cechy Jatoby spowodowały, iż drewno to z łatwością spełnia stawiane jemu wymagania w pomieszczeniach mieszkalnych, a nawet w trudnych warunkach użytkowania w pomieszczeniach przemysłowych oraz na zewnątrz.

Teak

Teak to drewno wyjątkowe, dzięki posiadanej strukturze i dużej zawartości naturalnych olejków oraz kwasu krzemowego jest bardzo stabilne wymiarowo i posiada niezwykłą trwałość, szczególnie w środowisku wodnym. Odkąd odkryto drewno teakowe, było one cenione i poszukiwane. Wykonywano z niego między innymi części statków narażone na szybkie zużycie, np. pokłady. Dlatego od dawna wykorzystywano go do wytwarzania elementów statków i jachtów. W umocnieniach portowych i rzecznych jest spotykany rzadziej, gdyż stanowi zbyt cenny materiał do takich zastosowań. Teak to także predysponowany materiał na podłogi, szczególnie w łazienkach, saunach lub obiektach użyteczności publicznej. Ciemny kolor maskuje ewentualne zabrudzenia, a błoto i duża ilość wilgoci wnoszona na butach nie stanowi problemu.

Listwy i Cokoły Przypodłogowe

Listwy i cokoły drewniane fornirowane, dostępne są w wersji surowej, lakierowanej, olejowanej. Dostępne w kilku gatunkach: -Krajowe: brzoza, buk, dąb, dąb czerwony, jesion, klon, sosna -Egzotyki: badi, cherry, bambus, doussie, iroko, jatobe, mahoń, merbau, orzech, padouk, tali, teak, wenge.

Koszyk
Sign in

No account yet?