Porady

Tarasy Drewniane montaż

Taras drewniany inwestycja na lata

Tarasy drewniane

Nasza firma Pimex  realizuje montaże tarasów drewnianych na terenie Krakowa i okolic – marzysz o pięknym tarasie z drewna – świetnie trafiłeś. Wykonujemy tarasy już od kilkunastu lat, jesteśmy firmą solidną, cieszącą się zaufaniem na rynku. Posiadamy wyspecjalizowane ekipy montażowe jak i wyszkolonych sprzedawców desek tarasowych.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji, podjedziemy na pomiar, przygotujemy projekt tarasu, umowę i zrealizujemy twoje marzenia o pięknym tarasie.
Jeżeli jesteś zainteresowany tarasem drewnianym w Krakowie to zapraszamy do kontaktu.

Ile kosztuje taras drewniany

Podobają Ci się tarasy z drewna ale zastanawiasz się ile tak właściwie będzie Cię kosztował montaż tarasu drewnianego w Krakowie – nic prostszego, wystarczy, że podeślesz do nas:

  • szkic tarasu z wymiarami
  • zdjęcie miejsca inwestycji
  • rodzaj materiału

a odeślemy szczegółową, bezpłatną, niezobowiązującą wycenę montażu tarasu drewnianego
Nasze ceny są konkurencyjne, a materiały, jakie używamy są najwyższej jakości.


Szczegółowe informacje odnośnie różnicy w cenie desek tarasowych znajdziesz w naszym artykule: ile kosztuje taras drewniany

Zastanawiasz się jakie deski położyć na swoim drewnianym tarasie


Nasza oferta desek drewnianych jest szeroka, w naszym salonie posiadamy ekspozycję  zarówno desek z modrzewia krajowego, syberyjskiego jak i bardzo trwałe deski tarasowe z drewna egzotycznego. Sprzedawca Pimex w Krakowie wyjaśni Ci różnicę pomiędzy materiałami jak i odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania odnośnie tarasów. Mamy ogromna wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.
Z pewnością zainteresuje Cię również nasz szeroka oferta.
Sugerujemy aby taras drewniany wykonać z desek tarasowych z drewna egzotycznego. Taras taki będzie droższy, jednak jest to materiał znacznie trwalszy niż deska tarasowa z drewna krajowego.
Drewno egzotycznego ma zdecydowanie wyższą gęstość, dzięki czemu jego biodegradalność to nawet 40lat, gdzie modrzew wytrzyma około 15lat. Ważny jest również efekt wizualny, deski egzotyczne to materiał prestiżowy, na tarasie wyglądają ekskluzywnie i luksusowo.
Przekonaj się sam i przeglądnij nasze realizacje tarasów drewnianych

Montaż tarasu drewnianego


Jeżeli będziesz zlecał montaż tarasu drewnianego Kraków, pamiętaj aby zlecić realizację inwestycji profesjonalnej firmie, która posiada zarówno doświadczenie jak i wiedzę o tym jak prawidłowo wykonać stabilną konstrukcję pod taras z drewna. Nie sztuka jest zrobić taras tanio, sztuką jest zrobić taras solidnie, profesjonalnie i w rozsądnej cenie.
Jeżeli masz wylaną wylewkę betonową, należy odpowiednio wypoziomować legary, do których następnie mocowane są deski drewniane. Deski tarasowe powinny być położone zgodnie ze spadkiem tarasu, po to aby woda nie zalegała na deskach tarasowych i mogła lepiej z nich spływać.
W przypadku montażu tarasu na gruncie konieczne jest wylanie słupków betonowych. Nasza Firma Pimex Tarasy wykonuje słupki betonowe poniżej poziomu zamarzania, dzięki czemu konstrukcja tarasu drewnianego jest solidna i stabilna.
Zdecydowanie możemy polecić nasze usługi. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem jesteśmy w stanie zamontować taras z drewna na każdym podłożu, zarówno na wylewce jak i na gruncie. Posiadamy profesjonalne narzędzia do montażu, dlatego prace które realizujemy są wykonane perfekcyjnie.

Więcej informacji odnośnie samej konstrukcji pod taras drewniany znajdziesz: Konstrukcja tarasu drewnianego


Olejowanie tarasu drewnianego

Jeżeli już zdecydowałeś się na taras z drewna i wybrałeś firmę, która zajmuje się montażem tarasów drewnianych i wiesz że będzie on wykonany solidnie, ale zastanawiasz się jak później dbać o deski drewniane i jak często wykonywać olejowanie, spieszymy z odpowiedzią.
Taras drewniany powinien być olejowany najlepiej dwa razy w ciągu roku. Olejowanie tarasu w okresie jesiennym zabezpiecza deski na zimę. Olejowanie tarasu w okresie wiosennym powoduje, że deski są odświeżone i taras może cieszyć nasze oczy przez cały sezon.  Jeżeli chodzi o taras z drewna egzotycznego nie jest konieczne jego olejowanie. Deski pokryją się wówczas patyną, która w sposób naturalny zabezpieczy nam drewno.
Szczegółowo Zainteresować może Cię nasz artykuł : Olejowanie tarasu drewnianego – kiedy, jak i czym olejować taras z drewna

Najważniejsze informacje o tarasach drewnianych

Przy wyborze firmy montażowej upewnij się, że firma stosuje odpowiednie materiały i ma doświadczenie w montażu tarasów – nie wybieraj najtańszych montażystów, ponieważ często obniżają oni cenę kosztem użytych materiałów (wkręty ocynkowane, drewno krajowe pod egzotyki, a deski tarasowe w najtańszej klasie). Wybierając firmę montażową sprawdź, czy  firmy do montażu desek używają wkrętów ze stali nierdzewnej, legary montażowe są z tego samego materiału co deska tarasowa a deska tarasowa wykończona jest sprawdzonymi olejami do tarasów

Jeżeli chcesz zlecić montaż sprawdzonej firmie a jesteś z Krakowa lub okolic, to Pimex jest do usług – Zapraszamy do kontaktu