Porady

Czy warto zdecydować się na drewniane parapety?

parapety-drewniane-na-wymiar

Budując dom lub urządzając mieszkanie, trzeba podejmować różne decyzje związane m.in. z wykończeniem przestrzeni. Jednym z elementów, które należy uwzględnić podczas urządzania wnętrza, są parapety. Choć może się wydawać, że jest to mało znaczący detal, to wbrew pozorom, wygląda parapetów ma bardzo duże znaczenie dla ogólnego efektu estetycznego. Jednym z materiałów, z których mogą być zrobione parapety, jest drewno. Jakie są wady i zalety drewnianych parapetów? Wkomponowanie się parapety do podłogi drewnianej w mieszkaniu.

Co wyróżnia drewniane parapety wewnętrzne?

Do najważniejszych zalet, które wyróżniają parapety wewnętrzne drewniane zaliczyć można:

  • łatwość utrzymania w czystości,
  • biodegradowalność surowca, a co za tym idzie – ekologiczność,
  • możliwość zabezpieczenia przed wilgocią i zmianami temperatury,
  • oryginalny efekt estetyczny.

Oczywiście, jak każde rozwiązanie, również drewniane parapety posiadają pewne wady, takie jak:

  • Przeciętna odporność na uszkodzenia mechaniczne.
  • Zalecenie dotyczące czyszczenia za pomocą środków przeznaczonych do czyszczenia drewna – trzeba pamiętać o ich zakupie,
  • Ryzyko wypaczenia od wilgoci – jeżeli zdecydujesz się na parapet z litego drewna (zamiast klejonego), to umieszczenie go w wilgotnym pomieszczeniu, może okazać się nienajlepszym pomysłem

Pomimo kilku niedogodności, związanych z posiadaniem drewnianych parapetów, warto o nich pomyśleć. Szczególnie w sytuacji, w której podobają Wam się przedmioty wykonane z naturalnych materiałów lub też zależy Wam na wizualnym ociepleniu przestrzeni. Drewniane parapety dodadzą pomieszczeniu bardziej przytulnego charakteru. Tak samo jak blaty drewniane na wymiar wykonane z drewna egzotycznego.

Ponadto, wybór odpowiedniego wykonawcy parapetów drewnianych w Krakowie to możliwość otrzymania produktów, które nie posiadają wymienionych wad lub są one ograniczone do minimum. Nasza firma korzysta z najwyższej jakości drewna. W połączeniu z doświadczeniem w zakresie tworzenia elementów drewnianych, sprawia to, że nasze parapety drewniane na wymiar Kraków to produkty wytrzymałe pod względem mechanicznym, jak również odporne na działanie czynników chemicznych. Natomiast odpowiednia powłoka wykończeniowa ułatwia czyszczenie, a zabezpieczenie przed czynnikami chemicznymi zapobiega niszczeniu drewna przez wilgoć.

Parapety drewniane na wymiar – z jakiego drewna warto je wykonać?

Zakłady stolarskie pracują z różnymi gatunkami drewna, dzięki czemu tworzone produkty mają odmienne kolory i właściwości. Również u nas masz do wyboru wiele różnych gatunków drewna. W przypadku parapetów, dobrze jest zastanowić się, które drewno będzie wystarczająco wytrzymałe, a jednocześnie dopasowane do estetyki wnętrza.

Parapet wewnętrzne drewniane można wykonać z praktycznie każdego gatunku drewna. Jeśli jednak zależy Wam na dużej wytrzymałości i trwałości, postawcie na dąb lub jesion. W przypadku drzew pochodzących z zagranicy, na uwagę zasługuje teak i merbau.

Parapety drewniane – możliwość zakupu produktów na zamówienie

Zdajemy sobie sprawę, jak zróżnicowane są potrzeby naszych Klientów. Dlatego oferujemy parapety drewniane Kraków na zamówienie. Dzięki temu klienci mają pewność, że produkty, które otrzymają, będą doskonale dopasowane do wymiarów ich przestrzeni, oraz wykonane dokładnie w zgodzie z ich oczekiwaniami i potrzebami. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku realizowania zamówień wymagających wykonania parapetów drewnianych o niestandardowych wymiarach, niedostępnych zazwyczaj na rynku.

Nie mamy wątpliwości, że parapety drewniane wewnętrzne to dobry wybór. Nadają one wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Co więcej, komponują się w zasadzie z każdym wystrojem. Jednak aby być zadowolonym z wyboru drewnianych parapetów, należy wybrać właściwy produkt i jego wykonawcę. Najwyższa jakość wykonania, odpowiednie zabezpieczenie drewna i wysoka jakość materiału to czynniki niezbędne, aby móc mówić o godnych polecenia parapetach drewnianych w Krakowie.

parapety-drewniane-krakow-producent